Risk İştahındaki Artış Oranları Nedeniyle Altın Değer Kaybetti!

Risk iştahındaki artış oranları, güvenli liman varlıklarını derinden etkiledi. Güvenli liman varlıklarına olan talebin azalması altın fiyatlarında düşüşe neden oldu. Altının değer kaybıyla ilgili tüm detaylar haberimizde yer almakta…

Hisse senetlerinde meydana gelen yüksek oranlar, COVİD-19 aşısına dair umutlar ve güvenli liman varlıklarına talebin azalması sonucu altın fiyatları düşüş yaşadı.

Asya Hisse Senetleri Değer Kazandı!

Yatırımcıların yönlendiği bir araba yarışması olan ralli, maddi anlamda büyük rekorlara imza attı. Asya hisse senetleri, rallinin birçok sektörde yayılabilir. Ayrıca Asya hisse senetleri, ABD borsalarındaki endeks değerlerinde yaşanan yüksek seviyeler sayesinde değer kazandı. Traderler, yüksek likidite değerlerinin merkez bankalarından gelmesini ve bu hisselerin hisse senedi piyasalarında ilerlemesini beklemekteler.

Trump COVİD-19 Aşısının Tarihi İçin Düğmeye Bastı!

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, tüm eyaletlere 1 Kasım 2020 tarihine kadar COVİD-19 aşı hazırlıkları için tüm hazırlıkların sorunsuz bir biçimde tamamlanması emrini verdi. 3 Kasım 2020 tarihinde başkanlık seçimleri düşünüldüğünde 1 Kasım 2020 tarihinde COVİD-19 aşı çalışmalarının olacağı düşünülürse bu durum Başkan Donald Trump için oldukça stratejik harekettir.

Borsada Son Dakika!

  • Çarşamba günü %1,4’lük bir düşüş yaşayan spot altın fiyatı %0,4 eksilendi ve 07.08 Londra saatinde 1 ons spot altın (31,10 gram) 1.934,69 $ değerine sahip oldu.
  • Çarşamba günü %1,4’lük bir düşüş yaşayan spot gümüş fiyatı 07.08 Londra saatinde 27,0650 $ değerine sahip oldu.
  • Çarşamba günü platin %0,5 ve paladyum %0,3 değerlerinde bir gerileme yaşadı.
  • Bloomberg Dolar Spot endeks değerlerine göre G-10 para birimleri yüzde %0,3’lük bir artışla yükselişe geçti. G-10 paraları ABD dolarının olumlu ya da olumsuz durumu hakkında fikir veren bir sistemdir.

İstihdamda İyileştirme Çalışmaları Bekleniyor!

Cuma günü açıklanan Ağustos Ayı İstihdam Raporu’nun özellikle tarım dışı alanlardaki istihdamda COVİD-19 kaynaklı zararların iyileşme çalışmalarının yapılması bekleniyor.

mersin bayan escort