Hesap Özeti Erteleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Dünya ve Türkiye’yi yoğun olarak tehdit eden Covid – 19 tehlikesi ile karşı karşıya olduğumuzdan devletimiz halkını korumak için sürekli olarak evden çıkmama çağrısı yapıyor. Her ne kadar bu çağrılar insan sağlığı için önemli olsa da halkın içerisinde birçok borcu olan ve kredi kartı hesap özeti erteleme fırsatının açıklanmasını bekleyen kişilerde bulunuyor. Bu sebeple insanlar mecburen bir süre daha çalışmak zorunda kalıyor. Bu fırsat son zamanlarda Recep Tayyip Erdoğan tarafından Covid – 19 korunma paketi kapsamında bankalara borcu olan kişilere sunuldu. Ancak bu konu hakkında bilgisi olmayan kişilerin kredi kartı hesap özetini nasıl erteleyeceğini bilmedikleri gözlemleniyor. Bu konuda sizlere yardımcı olmak için bu yazımızda işlemin nasıl yapılacağını anlatacağız.

Kredi Kartı Hesap Özeti Ertelemesi Yapma

Türkiye’de gerek özel gerekse kamu bankalarının tamamı müşterilerinin ekonomik durumunu rahatlatmak için hiçbir şart olmadan üç ay hesap özeti erteleme hizmetini devreye soktu. Bu işlem sayesinde şuan aktif olan hesap özeti borcunuzun erteleme tarihinden üç ay sonrasına kadar ödenmeyeceği anlamına gelmektedir. Her banka bu duyuruyu kendi internet sitesi üzerinden yaptı. Tabii ki bu erteleme işleminin nasıl yapıldığı da merak konusu oldu.

Kredi kartı hesap özeti erteleme işlemini gerçekleştirmek için bankanıza ait çağrı merkezi ile iletişime geçebilir ya da mobil bankacılık kullanıcısı iseniz kredi kartlarım menüsü altından hesap özeti erteleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu fırsattan yararlanmak için banka şubelerine gitmenize gerek yok. Dijitalleşen dünya artık hiçbir şekilde yorulmadan bütün bankacılık uygulamalarını akıllı telefonlar aracılığıyla yapmayı ön görüyor. Eğer ki sağlığınızı düşünüyorsanız zaten bu işlemi muhakkak alternatif yollarla gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz. Tabii ki erteleme hizmetinden faydalanacak olan müşterilerin kafasına takılan farklı bir soru bulunuyor. Bu soru ise erteleme yaptırdıktan sonra herhangi bir erteleme faizi ile karşılaşır mıyım. Bu sorunun cevabı ise kesinlikle hayır oluyor.