Döviz Makas Aralığı En Düşük Olan Bankalar

Türkiye ve dünyada aktif olarak kazançlarını yaptıkları yatırım ile sürdüren kişileri yakından ilgilendiren bir terim olarak makas aralığı döviz ya da altın gibi yatırım araçlarının alım ve satım fiyatları arasındaki fiyat farkıdır. Bu işlem forekste aktif olarak kullanılan tabirlerden biri olan spread olarakta biliniyor. Yatırım aracının alış ve satış fiyatı arasındaki fark ne kadar düşük miktarda olursa yatırımcı o kadar kâra geçer. Tabii ki bankalarda olan makas aralığı ise bankadan bankaya değişkenlik gösteriyor. Bazı bankalar çok yüksek makas aralığı sunarken bazıları çok düşük makas aralığı sunuyor. Döviz makas aralığı en az olan bankalar hakkında bilgi sahibi olmanız için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bankalara Göre Döviz Makas Aralığı

Her banka farklı döviz makas aralığı sunduğu için aşağıda bankaların makas aralığı ile ilgili bilgilere yer verilmiştir.

Kuveyttürk Senin Bankan Makas Aralığı

Senin Bankan makas aralığı konusunda yatırımcılara en avantajlı teklifleri sunan bankalardan biridir. Aynı zamanda banka iş günleri 24 saat boyunca yatırım yapılmasına olanak tanıyor. Tabii ki piyasa kapalıysa makas aralığı da bu zamanlarda yüksek oluyor.

TEB Makas Aralığı

Türkiye Ekonomi Bankası tarafından sunulan makas aralığı fırsatı diğer bankalara göre oldukça düşük kalıyor. Bu sebeple makas aralığı en düşük bankalar listesinde baş sıralarda yer alıyor. Döviz alım satım konusunda da sizlere önemli fırsatlar sunduğu söylenebilir.

Garanti Bankası Makas Aralığı

Garanti Bankası da makas aralığı düşük olan bankalar listesinde baş sıralarda yerini koruyor. Döviz konusunda rekabetçi olmadığı için döviz alım – satım işleminde size pek avantaj sağlamıyor. Bu sebeple tercih edilmesi konusunda bir şey söyleyemeceğiz.

Eğer ki döviz alım satım işlemleriniz için uygun bir banka arıyorsanız mutlaka Senin Bankan uygulamasından faydalanmanızı öneririz. Bu banka birçok avantajı beraberinde sizlere sunuyor.