Bakan Pekcan: Ekonomi sıkıntısı çekmekte olan işletmelere çözüm getireceğiz!

Ticaret Bakanı Pekcan, kampanyayı başlatarak e-ticarette KOBİ’lerle birlikteyiz, pazarlama ve ekonomik sorunlarla karşılaşan küçük işletmelere kalıcı olarak çözüm getirmeyi hedeflediğimizi söyledi.

Bakan Ruhsar Pekcan, e-ticaret sisteminde internet kullanımını daha ileri düzeyde artırmak ve KOBİ’leri e-ticaret sisteminde e-ticarete tanıtmak istediğini söylemiştir. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, video konferans yöntemiyle yapılan konuşmada dijitalleşmenin ülkemizin ekonomisinin de çağımızın nedenlerinden daha fazla dönüşüm geçirmesi açısından önemini vurguladı.

Ticaret Bakanı Ruhsal Pekcan, ekonomik hizmetlerde dijitalleşmeye veya otomasyona her zaman önem verdiklerini ve yapılacak çalışmaları da güncellediklerini belirtti. Ruhsar Pekcan, gümrüklerde yapılan hizmetlerimiz sizler için devlet desteğine, esnafa verdiğimiz idari hizmetten de tüm vatandaşımıza sağlamış olduğumuz eğitim destek hizmetlerimize kadar faaliyet gösterdiğimiz ve hemen hemen her alanda da dijital teknolojileri en iyi bir şekilde kullanan kurumlardan biri olmanın da memnuniyetini yaşıyoruz bilgisini verdi. 

Ruhsar Pekcan, gümrük servislerimizden devlet desteğimize, verdiğimiz idari hizmetten esnaflara, eğitim destek hizmetlerimize kadar hemen hemen her alanda dijital teknolojilerde en iyi şekilde faaliyet gösterdiğimiz kurumlardan biri olmaktan mutluluk duyduğumuzu söyledi. Bütün vatandaşlarımıza sağladığımız olduğumuz, dijital teknolojileri en iyi bir şekilde kullandırdığımızın da memnuniyetini yaşamaktayız.

E-ticarette Güven Her Zaman Önemli

E-ticaret sisteminde Ruhsal Pekcan, büyük ya da küçük işletmelerin müşterilere kapsamlı bir form olan küresel potansiyel sağladığını ve hızlı ve aktif bir şekilde ulaşabildiklerini vaat ederek bazı değerlendirmeler yaptı. 

Vatandaşlarımızın e-ticaret sistemine olan ilgisi sürekli artmaktadır. Yeni tip (Kovid-19) salgınının dijital ekonomiye adaptasyonun önemini bir kez daha gösterdiğini belirten Ruhsal Pekcan, dijital ekonomi olma yolunda ilerleyen ülke ekonomisinin ilerlemesine katkıda bulunmaya devam edeceklerini söylemiştir.